Пeредноворічний рекорд

Передноворічний рекорд: сучасне цифрове рентгенодіагностичне обладнання дозволяє проводити діагностичні дослідження в місці звернення пацієнтів за допомогою

      Напередодні Нового року встановлено своєрідний рекорд введення нового рентгенодіагностичного обладнання в експлуатацію.

       28 грудня, у КНП «Дитячий медичний центр» Кам’янець-Подільської міської ради введено в експлуатацію перший на Хмельниччині легкий цифровий рентгенодіагностичний комплекс КРДЦ-04-АЛЬФА виробництва компанії «ТЕЛЕОПТИК» (Київ). Особливістю такого обладнання є те, що воно не потребує рентгенівського кабінету і легко переміщується з одного місця на інше. Його, зокрема, можна використовувати для проведення рентгенографічних досліджень вдома у пацієнта, коли транспортування останнього до медичного закладу ускладнено або неможливо. Комплекс КРДЦ-04-АЛЬФА легко перевозиться і за кілька хвилин готується до роботи. 

       Ще 27 грудня на підприємстві під Києвом на комплексі проводились останні калібрування та тестові випробування, 28 грудня о півдні комплекс було завезено легковим автомобілем до медичного закладу, а вже через 3 години навчений персонал робив вже на ньому перші знімки. На цифрових рентгенівських системах компанії «ТЕЛЕОПТИК» місцеві рентгенологи працюють з 2003 року, тому опанувати нове обладнання персоналу закладу було нескладно. 

       Інженери, що приїхали на монтаж комплексу, за допомогою проведеної дозиметрії наочно показали медичному персоналу, що використання поставленого комплексу безпечно не тільки для нього, але і для пацієнтів. При виконанні знімків на робочому місці оператора додаткова доза не перевищувала 4-5 нанозівертів на знімок, а при використанні захисної ширми або індивідуальних засобів захисту, що перебачено керівництвом з експлуатації комплексу, додаткової дози за рахунок рентгенівського випромінювання не зареєстровано. Це означає, що навіть без використання засобів захисту при виконанні 10.0 тис. досліджень на рік, оператор може отримати додаткову ефективну дозу, меншу 0.05 мЗв.

      При виконанні перших рентгенологічних досліджень легень та кінцівок ефективна доза для пацієнтів була в межах 0.01-0.05 мЗв, що в 20 разів менше межі в 1.0 мЗв, встановленої для профілактичних рентгенологічних досліджень.

       Тобто легкі цифрові рентгенодіагностичні комплекси КРДЦ-04-АЛЬФА без будь-якої шкоди для здоров’я персоналу та пацієнтів можуть використовуватися в медичних закладах первинної ланки та вдома у пацієнта. Це дозволяє вже сьогодні, по аналогії з сучасним трендом POCUS в ультразвуковій діагностиці, проводити рентгенологічні дослідження в місці звернення пацієнта за медичною допомогою і на практиці реалізувати принцип телерадіології «Рухається у просторі радіологічна інформація про пацієнта, а не сам пацієнт»!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *